Hakkımızda

Firmamız 1990 yılında IŞIKLAR HADDECİLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş. adıyla kuruldu. Üretim aynı yılın sonunda başladı ve ilk aşamada yuvarlak ve nervürlü inşaat demiri üretildi. Kurulduğu yıllarda Yolbulanlar Grubu bünyesinde bulunan şirketin adı 1997 yılında YOLBULAN METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. olarak değiştirildi.

2000 yılında ikinci üretim tesisinin devreye girmesiyle köşebent, 2001 yılında kare ve lama-silme demir ve son olarak 2005 yılında profil gruplarının (I ve U Profil) üretimine başlandı. Takip eden yıllarda piyasa talebine göre ürün çeşitliği arttırılmasına devam edildi. 2007 yılında IPE grubu profiller, 2014 yılında UAC grubu profiller ürün gamına eklendi.

İç piyasadaki güçlü konumunun yanı sıra uluslararası piyasalara da büyük önem veren firmamız ana pazar olarak belirlediği Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa ülkelerine yaptığı satışlar ile hem ülke ihracatının arttırılmasına destek vermekte hem de bulunduğu bölgenin kalkınmasında pay sahibi olmaktadır.

Firmamız üretim faaliyetlerinin her aşamasında çevreye ve doğaya karşı olan duyarlılığını korumakta ve bunu sosyal sorumluluk anlayışıyla yapmaktadır. Bu doğrultuda üretim atıklarının çevreye zarar vermemesi için gerekli bütün yatırımlar bugüne kadar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

Demir Çelik Sektöründe ‘marka’ haline gelen YOLBULAN METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" içerisinde bulunmaktadır.

Catalogue